Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boris Němcov - O čem se nemluví

Boris Němcov - O čem se nemluví.
Současná mediální propaganda, vedená Českou televizí, vidí vše jasně, Putin dal zavraždit Němcova, protože byl politicky nepohodlný. O čem se ale z televize těžko někdo dozví jsou jakákoli fakta potřebná k pochopení celého neštěstí.
Boris Němcov byl pravicový politik, který Putina nikdy neohrožoval, bojoval proti němu tvrdě, ale s jakými výsledky? Jeho strana "Svaz pravicových sil" (alternativa naší ODS) získala ve volbách v roce 1999 asi 8,5%, v roce 2003 už jen 4% a v roce 2007 necelé procento. Po těchto volbách se rozpadla. Další volby proběhly v roce 2012 a to už bez Svazu pravicových sil. Vyhrál je s přehledem Vladimír Putin, který získal necelých 64%, s velkým odstupem za ním skončili komunisté Gennady Zyuganova se ziskem 17% hlasů, všechny ostatní strany nepřekročily 8%. Opravdu měl Putin důvod nechat zavraždit tuto mediální legendu i s vědomím, že krom komunistů je v Rusko prakticky neohrozitelný jakýmkoli hnutím nebo stranou? Nutno také dodat, že popularita Putina po anexi Krymu vzrostla, kdyby se volby konaly dnes, zcela jistě by dostal o nějaké to procento navíc.
V silně pro-východně orientovaném Rusku mohl mít politik jako Němcov spousty osobních nepřátel, samozřejmě se nedá vyloučit, že politika zde hrála svou roli. Otázkou je, jestli vůbec může být podobná smrt v zájmu Vladimíra Putina. Putin je vnímán jako vynikající stratég - poskytl by tak masívní medializaci politikovi, kterého před pár dny neznal absolutně nikdo?
Měl by se Putin začít bát o své křeslo? Způsobí kauza výrazný pád Putinovy popularity?
Těžko říct, s ohledem na to jak hystericky se západní média celé kauzy zmocnila nelze vyloučit ani možnost, že vraždu zařídil Západ. Z Němova se stal mučedník, Západ je na koni... Opravdu to vrah Putin prostě jen nedomyslel??

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>